Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Web stránka obce Bacúch.

Polícia upozorňujeVytlačiť
 

Polícia upozorňuje

      Polícia opakovane eviduje prípady, kedy rodičia ponechali v motorovom vozidle dieťa osamote, bez dozoru dospelej osoby. Neraz sa stalo, že takto ponechané dieťa malo zdravotné problémy, dokonca boli zaznamenané aj prípady smrti. Takéto konanie môže mať aj trestnoprávne následky. Podľa právnej kvalifikácie skutku, tú možno určiť až na základe konkrétnych skutočností a okolností prípadu, by však mohlo ísť o trestný čin opustenie dieťaťa (podľa § 206 Trestného zákona), kde hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov a v prípade dieťaťa mladšieho ako šesť rokov hrozia tri až desať rokov.

      Čo sa týka postupu v takýchto prípadoch, je na starostlivom zvážení každého jednotlivca ako bude v konkrétnom prípade postupovať. Ak je to možné a aj situácia to dovoľuje, treba zabezpečiť prítomnosť majiteľa vozidla, napríklad v nákupnom centre vyhlásiť cez informačný stánok alebo cez SBS službu.

      Ak si nevie sám poradiť, odporúčame zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112, kde je okamžite ponúkaná rada o pomoc ako postupovať.

 


 
 


Úvodná stránka